- MPL-AY1265-R47
MPL-AY1265-R47
Session popupval
Session textval
Session Titefor popup
Session textval
Session Titefor popup
Show default content
Description
The MPL-AY Series offers low DCR/ACR inductors with high current capabilites.
Show more
Show less
Features & Benefits
- Size 13.5mmx12.6mmx6.2mm
- Molded Construction
- Low Audible Noise
- Soft Saturation
- Stable Over High Temperatures
- Max Operating Temp +155°C
- RoHS/REACH-Compliant; Halogen-Free
Show more
Show less
Active Part Numbers:
MPL-AY1265-R47
MPL-AY1265-R47 Resources
PRODUCT CATEGORY
MPL-AY1265PRODUCT CATEGORY -
PRODUCT
MPL-AY1265-R56PRODUCTMolded Inductor 0.56µH
PRODUCT
MPL-AY1265-1R0PRODUCTMolded Inductor 1.0µH
MPL-AY1265-1R5PRODUCTMolded Inductor 1.5µH
MPL-AY1265-2R2PRODUCTMolded Inductor 2.2µH
MPL-AY1265-3R3PRODUCTMolded Inductor 3.3µH
MPL-AY1265-6R8PRODUCTMolded Inductor 6.8µH
MPL-AY1265-R68PRODUCTMolded Inductor 0.68µH
MPL-AY1265-1R2PRODUCTMolded Inductor 1.2µH
MPL-AY1265-1R8PRODUCTMolded Inductor 1.8µH
MPL-AY1265-100PRODUCTMolded Inductor 10µH
MPL-AY1265-220PRODUCTMolded Inductor 22µH
MPL-AY1265-R82PRODUCTMolded Inductor 0.82µH
MPL-AY1265-150PRODUCTMolded Inductor 15µH
MPL-AY1265-5R6PRODUCTMolded Inductor 5.6µH
MPL-AY1265-4R7PRODUCTMolded Inductor 4.7µH
MPL-AY1265-8R2PRODUCTMolded Inductor 8.2µH